Hurtowania akcesoriów do pielęgnacji paznokci - Abra Trade

Zacznij pisać aby zobaczyć produkty których szukasz

Koszyk

Jakie frezy do skórek?

Jakie frezy do skórek?

Opracowanie skórek to jeden z pierwszych etapów przygotowania paznokci do stylizacji. Jest niezwykle ważny krok, ponieważ zadbane skórki podkreślają efekt idealnego manicure. Oprócz odsuwania i wycinania skórek cążkami, jest możliwość usunięcia skórek frezarką. Jednakże jakie frezy do paznokci są odpowiednie? Praca frezarka pozwala na skrócenie czasu wykonywania stylizacji paznokci. Istnieją frezy o różnych kształtach oraz wykonane z różnorodnych materiałów. Istotne podczas wybierania frezów są umiejętności oraz indywidualne preferencje. Praca frezarką powinna być przyjemna i przede wszystkim bezpieczna, aby nie zniszczyć płytki paznokcia.

Podstawowe rodzaje frezów — frezy do skórek

Odpowiedni wybór wkładki do frezarki może zauważalnie poprawić jakość naszej pracy. Zdejmowanie warstw żelu, akrylu lub hybrydy oraz przygotowanie płytki paznokcia do  stylizacji, stanie się o wiele szybsze i bezpieczne zarazem. W celu zachowania bezpieczeństwa należy pamiętać o przystosowaniu odpowiednich obrotów frezarki do używanego frezu. Ze względu na materiał z jakiego frezy są wykonane wyróżniamy:

frezy ceramiczne

frezy diamentowe

frezy karbidowe

frezy kamienne

frezy (nakładki) kapturki

frezy filcowe

Wybór konkretnego rodzaju frezów zależy od indywidualnych preferencji oraz stopnia zaawansowania w wykonywaniu stylizacji paznokci. Dla początkujących stylistek najlepsze mogą się okazać frezy karbidowe (z węglika spiekanego) oraz ceramiczne, ze względu na to że nie nagrzewają się i są odporne na ciepło. Pozwala to uniknąć niebezpiecznych uszkodzeń płytki paznokcia podczas pracy.

Frezy ceramiczne, diamentowe, karbidowe oraz kamienne nadają się do opracowywanie skórek, co więcej mogą być dezynfekowane i sterylizowane. Wszystkie te frezy są wykonane z wysokiej jakości surowców i są bardzo wytrzymałe, ceramiczne wykonane są z tlenku cyrkonu, diamentowe — stal nierdzewna pokryta nasypem diamentowym, karbidowe (wolframowe) z węglika spiekanego, natomiast kamienne z kamienia syntetycznego lub tlenku glinu.

Jaki kształt freza wybrać do skórek?

Każdy kształt freza ma swoje zastosowanie podczas stylizacji paznokci, do skórek najlepiej sprawdzą się małe i zaostrzone lub zaokrąglone końcówki. Takie frezy pozwolą na precyzyjne opracowanie skórek, bez zadziorów i skaleczeń. Wyróżniamy takie kształty końcówek, jak kulka, stożek, łezka, szpic oraz walec. Do opracowywania skórek odpowiedni będzie szpic przeznaczony do oddzielania skórek od paznokci, łezka, która umożliwia sprawne i bezpieczne usuwanie skórek narastających na płytkę paznokcia oraz kulka, która zastępuje cążki.

Oprócz odpowiedniego kształtu należy pamiętać o gradacji freza, która oznaczona jest za pomocą kolorowego paska. Są one oznaczane od najdelikatniejszych do najostrzejszych w kolejnych kolorach żółtym, czerwonym, niebieskim, zielonym, czarnym oraz najgrubszym — różowym.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz frezy idealne dla Ciebie!