Hurtowania akcesoriów do pielęgnacji paznokci - Abra Trade

Zacznij pisać aby zobaczyć produkty których szukasz

Koszyk

Blok polerski — jaka gradacja?

Blok polerski — jaka gradacja?

Zadbane i gładkie paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Warto zatem zadbać, aby ich pielęgnacja przeprowadzana była na najwyższym poziomie. Oprócz jakości wybieranych produktów, ważnym czynnikiem jest ich bezpieczne użytkowanie. Producenci oferują wiele rodzajów pilników, polerek oraz bloków polerskich w zależności od potrzeb i etapu stylizacji paznokci odpowiedni będzie inny typ pilnika. Jednym z najistotniejszych czynników decydujących o wyborze pilnika czy bloczka polerskiego jest gradacja.

Czym jest gradacja?

Gradacja, inaczej ziarnistość to ilość ziarenek znajdujących się na centymetrze kwadratowym bloczka polerskiego bądź pilnika. Ziarnistość określana jest w następujący sposób — im więcej ziarenek, tym blok jest delikatniejszy i posiada drobniejszą strukturę, z kolei im mniejsza liczba gradacji, tym ziarno jest grubsze a pilnik ostrzejszy. Podczas używania bloków polerskich, należy pamiętać, aby rozpoczynać od tych o najmniejszej ziarnistości, przechodząc do tych o większej. Jest to istotna uwaga, ponieważ pozwoli uniknąć wszelkich uszkodzeń płytki paznokcia podczas stylizacji.

Na bloczkach polerskich, jak również na pilnikach można znaleźć numerację, lecz nie każdy wie, co konkretne cyfry oznaczają. Warto to wiedzieć, ponieważ wiedza ta znacząco ułatwi wybór odpowiedniego produktu wśród stylistek paznokci, co bezpośrednio przełoży się na jakość wykonywanych usług.

Można wyróżnić kilka typów gradacji bloków polerskich:

80–100 — gruboziarniste, ten typ ziarnistości jest najostrzejszy, wykorzystywany do zdejmowania twardych warstw żelu/akrylu

100–180 — średnioziarniste, blok polerski o takiej ziarnistości nada się do stylizacji paznokci przedłużanych, w tym również do skracania naturalnych paznokci

240–460 — drobnoziarniste, bloczki o tej gradacji służą matowieniu i polerowaniu płytki paznokcia, w tym wygładzaniu wszelkich nierówności

600 i więcej — dzięki takim blokom polerskim można osiągnąć idealne wypolerowanie paznokci

Do czego służy blok polerski?

Blok polerski to wariant polerki w kształcie bloczka, z kolei w porównaniu z pilnikiem jest delikatniejszy i służy do matowienia oraz wygładzania paznokcia, gdzie pilnik nadaje się głównie do skracania i nadawania kształtu.

Manicure bez użycia bloku polerskiego bardzo szybko może okazać się nietrwały, ponieważ przygotowanie płytki paznokcia przed stylizacją to pierwszy ważny etap. Każda profesjonalna stylistka paznokci o tym pamięta, jednakże w domowej pielęgnacji kobietom zdarza się zapominać o tym niezwykle istotnym kroku.

Bloczek polerski umożliwia zmatowienie oraz wypolerowanie płytki paznokcia. Dzięki temu łatwiej nakłada się bazę lub lakier, które trzymają się dłużej i lepiej. Używanie bloku polerskiego powoduje, że manicure jest bardziej trwały. Regularne polerowanie paznokci posiada wiele zalet. Przez polerowanie można wyeliminować bakterie oraz drobnoustroje, co za tym idzie płytka staje się zdrowsza. Dodatkowo polerowanie rozjaśnia powierzchnię paznokcia oraz umożliwia pozbycie się przebarwień.